MENÜ

 

Amit javasolunk az

nem csak fogyókúra, hanem testsúly-kontroll !!

AMI MEGMARAD HA AKAROD!!

Az egészséged megőrzése, újjáépítése, a karcsúsítás
a Te elhatározásodon múlik


Mottó:
Egy valódi testsúly-kontroll nem a kilók és a kalóriák számolgatásán, hanem egy új, egészséges életstílus elsajátításán alapszik. Persze a következmény az egészséges és harmónikus fogyás, ha követekezetes vagy, akkor ez meg is marad. Minden a fejben kezdődik.

A honlapon több különleges technológia is van amely jelentősen segíti a súlyfelesleg tervezett (elhatározás szerinti) csökkentését, a jó minőségű étrendi-kiegészítőkön kívül itt kiemelném  a búzafű, a tisztítókúra témákat  a jódbevitelt .

A leghatékonyabb  és legegyszerűbb (költség szempontjából) viszont az almaecet és méz,valamint a fokhagyma oldalainkon leírtakat kombinálni a ráhangolódás valamint azéletmódtippek tanácsainkkal.


Az alábbi tippekkel a saját testsúly-kontroll program kialakításához
adunk segítséget (szigorúnak tűnő de egyszerű szabályokkal).

Javasolt lehetőségek

A ráhangolódás előkészítés alapjai 21-35 nap
(írj erről naplót akár a->bolg.hu-n)

1. Igyál több vizet!

A  fő szabály: ne csak akkor igyál, ha szomjas vagy! Igyál meg napközben legalább tíz pohár (2 dl, szénsavmentes alacsony ásványi-anyag tartalmú) ásványvizet vagy - ami még hatásosabb - újratisztított lúgos (8pH) ivóvizet,  illetve fő étkezések előtt húsz-harminc perccel egy-egy nagy pohár (3 dl) jó vizet. Az ásványvíz mellett (vagy helyette) ihatsz (cukormentes) gyógyteát, gyümölcs- és zöldségleveket is. Fontos tudnod, hogy ha a testsúlycsökkentési időszakod alatt még edzel is (ez lényegesen növeli a hatékonyságot), még több folyadékra van szükséged.

Lehetőleg ne igyál nagy mennyiségű folyadékot az étkezések alatt – még vizet se,  csak kortyolgass. Fontos, hogy szénsavas üdítőt, cukrozott italt semmiképp sem szabad innod, alkoholt csak  ritkán (esetleg egy egy pohár vörösbor naponta).

2. Ne kevesebbet, hanem mást és többször egyél!

Ha akármilyen program ideje alatt kevesebbet eszel, anyagcseréd lelassul, ami egyenes út a súlygyarapodás felé. Az anyagcseréd helyes működése, illetve vércukorszinted egyensúlya érdekében egyél a nap folyamán minél több alkalommal (min 5x), rendszeres időközönként. Válassz lehetőleg cukormentes, vörös hús és fehérliszt-mentes, sószegény ételeket, friss gyümölcsöt, zöldséget. Mindig csak kis adagokat egyél, hogy elkerüld a kísértést, válassz fél adagot, vagy egy kisebb tányért, és mindig csak azt pakold tele. Csak annyit egyél amivel éppen elkerülöd az éhségérzetet.

3. A leves legyen az első

Minden főétkezést kezdj egy kis bögre meleg levessel (tészta levesbetét nélkül) esetleg sajttal, zöldségekkel. A leves eltelít, így nem leszel annyira éhes, és jóval kevesebbet fogsz enni a főmenüből.

4. Fejtsd meg, mi az, ami téged fal fel (hasznos szakirodalom itt)

Gyakran a negatív érzelmek, például a stressz, az unalom, a düh, a magány, a szeretet és a siker hiánya, vagy egy betegség (néha megalapozatlan) gyanúja vezetnek oda, hogy nagy mennyiségben veszel magadhoz egészségtelen ételeket. Ha tudatosan próbálod elsajátítani azt a képességet, hogy többlet étel nélkül szállj szembe mindezekkel, hosszútávon biztosíthatod magadnak a karcsúságot. A lelkedet is meg lehet erősíteni, ismerd meg a sikerhez vezető utat.

5. Néha belefér a nassolás

Ha le akarod adni a plusz kilókat, és nem akarod, hogy gyomrod egész nap korogjon, stabilizálnod kell a vércukorszintedet, amihez pedig elengedhetetlen, hogy a főétkezések között, délelőtt, illetve délután nassolj egy kicsit (+tízórai, +uzsonna). Persze válassz (cukorszegény) egészséges finomságokat, például gyümölcsöt vagy zöldséget, müzlit, joghurtot, és teljes kiőrlésű készítményeket.

6. Lassíts! (+Slow Food)

Egyél mindig nagyon lassan, ugyanis legalább húsz perc szükséges ahhoz, hogy ne csak a gyomrod, de az agy is azt érezze, hogy jóllaktál. Emiatt, ha gyorsan eszel, könnyen túllépheted a megengedett mennyiséget, és túlterheled a gyomrod. Rágj meg minden falatot legalább negyvenszer, a nyáltermelés az emésztés része, érdekes dolgokat fogsz tapasztalni.

7. Add meg a módját!

Mindig egyél terített asztalnál, és koncentrálj magára az étkezésre. Ha például tévénézés közben eszel, lazán hátradőlve a kanapén, könnyen azon kaphatod magad, hogy nem figyeltél, és már a harmadik adag sütid is elfogyott. Időnként jutalmazd meg magad és a családodat, gasztronómiai élményt nyújtó éttermi programokkal. Próbáld kialakítani otthon is az elegáns környezetet az étkezéshez.

8. Maradj mozgásban!

Ha nem is edzel rendszeresen, fontos, hogy egész nap mozogj (napi 30-40 percet intenzíven), és ne lassulj le túlságosan, legyen szó akár bevásárlásról, lépcsőzésről. A kiadós (min. 1 óra) séta is "intenzív" mozgás.

9. Légy felkészült, tervezz!

Találd ki előre, hogy mit fogsz enni másnap, így könnyebben ellenállhatsz a kísértésnek. Ha a munkahelyeden eszel, csomagold el, ami a vacsorából maradt, vigyél gyümölcsöt, zöldséget, levest vagy salátát, növényi magvakat és gyógynövényes teafiltert.

10. Ne vásárolj éhesen!

Ha úgy mész el bevásárolni, hogy közben éhes vagy, nehezen kerülheted el, hogy minden, amit megkívánsz, a kosaradban landoljon. Ezért mindenképp egyél előtte, illetve készíts bevásárló listát, és szigorúan tartsd magad ahhoz.

11. Nyers erő

Bármit főzöl is, tálalj hozzá mindig olyan ételt is, ami nyers, és alaposan meg kell rágni (min.40x). Még a leves mellé is válassz egy kis darab nyers zöldséget. Ha ugyanis jól megrágod az ételt, az emésztőenzim-termelődés serkentésével nagyban hozzájárulsz anyagcseréd kiegyensúlyozott működéséhez.

12. Légy jóllakott!

Ha megéheznél, egyél olyan leveseket, vagy igyál olyan turmixokat, melyek kalóriaszegények, viszont könnyen eltelítenek. Válassz például krumplilevest vagy tejes gyümölcsturmixot (cukor nélkül). Ha már reggelire fogyasztasz belőlük, valószínűleg kevesebbet fogsz enni a nap folyamán.

13. Bújj korán az ágyba!

Ha legkésőbb fél 11-kor lefekszel aludni, elegendő időt hagysz testednek – májadnak –, hogy nyugodtan elvégezze az általában 11 óra és hajnali 2 óra között zajló napi méregtelenítést. A máj egészséges működése pedig alapfeltétele az egészséges emésztésnek.

14. Fő a rendszeresség

Próbálj meg minden nap ugyanakkor enni. A rendszertelen evés vércukorszint-ingadozáshoz, hirtelen feltörő éhségérzethez, valamint az anyagcsere-működés lelassulásához vezethet. Az eltervezett szabályokat (szabályok nélkül nem megy) következetesen legalább 21 napon keresztül minden nap ugyanúgy tartsd be. Ha valami nem sikerül, újra kell kezdeni. Ha ezt betartod csak akkor válik  szokásoddá.

15. Reggelizz, mint egy király!

Tartsd meg a régi mondás elveit, vagyis reggelizz, mint egy király, ebédelj, mint egy polgár, és vacsorázz, mint egy koldus. Nagyon fontos, hogy vacsorára jóval kevesebbet egyél, mint ebédre.

16. Vacsorázz korán!

Fontos, hogy elegendő időt biztosíts emésztésednek a táplálék feldolgozására, a salakanyagok kiürítésére, illetve a pihenésre, ezért este hat után már semmiképp se egyél.

17. Légy nyugodt!

Egyél olyankor, amikor nyugodt vagy, és semmiképp se állj neki főétkezésnek, amikor túlságosan feldúltnak érzed magad. Ha nem tudsz megnyugodni, jobb, ha a túl nagy mennyiség elfogyasztása helyett egy egyszerű levest vagy egy pohár gyümölcslevet választasz.

18. Ne mérd meg magad túl gyakran!

Ne mérd meg magad minden egyes nap végén, hiszen, ha nem tapasztalsz rövid idő elteltével látványos eredményt, könnyen elkeseredhetsz. Emellett fontos, hogy egy valódi súlycsökkentő időszak és az egészséges táplálkozás nem a kilók és a kalóriák számolgatásán, hanem egy új, egészséges életstílus elsajátításán alapszik.

19. Étrendi kiegészítők!

Sajnos ma már sem a gyümölcsök, sem a zöldségek nem biztosítják - az elmúlt 20 év alatt 70%  csökkenő tartalom a WADA szerint - a megfelelő vitamin, ásványi-anyag, enzim ellátást. Mindezek ellenére  a lehetőség szerinti maximumot kell naponta ezekből elfogyasztani. Nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy a jó egészség szinthez szinte lehetetlenétrendi kiegészítők nélkül hozzájutni, mivel naponta több kiló friss zöldséget és gyümölcsöt kellene megenni és megemészteni. A tápanyag felszívódásával hasznosulásával is sok probléma van, tehát takarítani és méregteleníteni is kell rendszeresen, de nem mindegy hogy mivel és hogyan. Kiemelten kell megemlíteni ajódbevitelünk kezelését, amely a súlyfelesleges leadásában az egyik központi probléma. Negyven felett már menetrendszerűen jelentkeznek a kor (elhasználódási) problémák is, ilyenkor segíthet egy komplex regenerációs program.

20. Tervezd meg a programod

A fentiek alapján tervezd meg a napi programod, legyen benne intenzív mozgás is. Írd le magadnak a főbb szabályokat. Gondolj arra minden reggel, hogy egy csodálatos, békés, sikeres és eredményes napod lesz. Ehhez nagyon sok szeretet is kell. Annyi szeretetet kapsz amennyit adsz (többnyire mástól kapod vissza). Az első (kicsi) eredmény csak egy hónap után jelentkezik, de hidd el hónapról hónapra jobban érzed majd magad. Ne hagyd abba, ne hallgass a kisördögre a fejedben, ne hallgass a csúfolódó "jóakaróidra" sem !

 

Asztali nézet