MENÜ

 

Az ember egy élő mágnes

Figyeld meg magadat egy átlagos napon. Ezt úgy értem, hogy figyelj arra, mire gondolsz általában. Nézd meg, hogy a napod hány százalékát teszi ki mondjuk az elégedetlenkedés: „halálra dolgozom magam, mégsem tudok félretenni”, „idegileg és fizikailag is egyre nehezebben bírom ezt a munkát”…, „ennyi fizetésből 200 év alatt sem tudom kifizetni a tartozásaimat”… bizonyára vannak hasonló gondolataid, mégpedig túlsúlyban. Lehet, hogy a munkahelyeden sem érzed jól magad, de aztán még otthon is elmeséled, hogy milyen sérelmeid voltak, tehát újra megéled ezeket a negatív eseményeket.

Teljesen megértem, mert ez a valóságod. Csakhogy minél többet elégedetlenkedsz, annál több olyan dolog történik az életedben, ami miatt elégedetlenkedhetsz. Tudatosan meg kell emelni egyetlen napon belül is azoknak az óráknak a számát, amikor jól érzed magad. Az ébrenléti idődben egyre nagyobb arányban kell lennie azoknak az óráknak, amikor jól érzed magad, hogy jó dolgokat vonzzál, ne rosszakat. -> Bővebben a gazdagság vonzása oldalunkon.

Alternatívák kellenek

A legtöbb ember szeretne egészségesen élni. Ám az egészségtudatos életmód sokaknak a mindennapi életébe egyáltalán nem, vagy csak nehezen beilleszthető, misztikus dolgot jelent. Ebben a korban már sok gyanús dolog történik velünk, és rohanunk az orvoshoz (ez még a jobbik eset), és keressük a megoldásokat. Az egészségügyi vizsgálatok sokszor rutinszerűen zajlanak, a pácienst leginkább a már kialakult betegségekről informálják. Az eredményt nem mindig kíséri konkrét segítség, vagy túl általánosak a jó tanácsok: rendszeres testmozgás, szokjon le a dohányzásról, kerülje a stresszt, táplálkozzon egészségesen.

Az általánosságokból nehéz a "testhez állót" kiszűrni, és az amúgy is zsúfolt napirendbe beilleszteni. Ez, pedig tovább növeli a stresszt, és gyakorta bizony kudarcba fullad a próbálkozás. A személyre szabott fokozatosságot sajnos nem tanítja senki. Honlapunk arra vállalkozik, hogy alternetívákat mutat be, megmutatja az eredményességet, sőt az alap dolgok objektív technológiákkal mérhetőek.

Hogyan lehet késleltetni az öregedést?

Megtudhatjod a tematikus oldalainkból, melyek között találunk táplálkozást, testmozgást, bőrápolást, lelki harmonizációt, mentális funkciójavítást érintő tartalmakat. Tudtad például, hogy a legtöbb gyümölcs- és zöldségféle mágikus "anti-aging" hatással rendelkezik? Sajnos a minőségi változás érdekében, hatalmas mennyiségeket kellene elfogyasztani, azért erre is van megoldás.

Számos tudományos vizsgálat eredménye bizonyította ugyanis, hogy a bőséges gyümölcs- és zöldségfogyasztás (kivonatolt formában is) nagy mértékben csökkenti a betegségek kialakulásának rizikóját, energikusabbá tesz, és a testtömeget is szabályozza. Melyek a korszerű bőrápolás titkai? Mit tegyünk, ha nem jön álom a szemünkre? Hogyan alkalmazkodik szervezetünk a fizikai aktivitáshoz? Mit tehetünk a lelki harmóniáért? Ezekre a kérdésekre és még sok egyébre kaphatod meg a választ  kedves egeszsegsuli.ewk.hu. olvasó.

Úton az egészség felé, vagy az egészség megtartása minden nap

Oldalaink központi témája, hogy minden a fejben dől el, a testünk képes kijavítani minden hibát, ha a megfelelő feltételeket biztosítjuk. Vajon van ere energiánk és pénzünk ebben a rohanó világban? Azt kell mondanunk, kell hogy legyen. A tapasztalatok szerint itt is igaz (ami oly sok dologban így van), hogy a cél kijelölése, kimondása leírása az első jól irányzott lépés megtétele a legnehezebb.

  • Az lesz belőlünk amit minden nap gondolunk, mondunk magunkról az életünkről. Célok, tervek, álmok, vágyak, optimális állapotok megfogalmazása. Ez talán még nem túl nehéz feladat. A gondolatainkat és a beszédünket kell kordában tartani, és az  egészség, a szeretet,  a boldogág a jólét a hit irányába fordítani. Ez nem kerül sem pénzbe, sem túl sok időbe, de (valljuk be) elég nehéz megtenni, ha nem így volt eddig.

  • Minden nap (először elég néhány perc is) fogalkozzunk az előző pontban leírtakkal. Lehetőleg azonos időpontban, például este lefekvés előtt. Nem az a fontos mennyi a "realitása" egy álomnak, egy célnak egy egészséges állapotnak, hanem, hogy akarjuk-e, hogy nekünk az meg-legyen, akarjuk-e hittel, kívánjuk-e magunknak. Ilyen lehet például az egészség imája, vagy hasonló fogadalomlista, amit te állítassz össze magadnak. Ez még idáig nem kerül pénzbe. Az időigény sem túl sok.  A "minden nap ugyanazt, azonos időben elmondani, elképzelni" az a nehéz, de ez a kulcsa mindennek. Ezt minimum 21 napon keresztül folyamatosan kell csinálni. Ha egy-két nap kimarad újra kezdődik a 21 nap. Hogy ez miért van így az már egy külön szakma, próbáld ki majd rájössz magadtól is. A TITOK.. a hited oldalunk is ezzel foglalkozik, aPhoenix szeminárium anyaga is sokat segíthet a megértésben.

Hétköznapi teendők

Az alábbi tanácsok nagymértékben összecsengenek az egészséges életmód tiz szabályamenüpontunk alatt közölt Kneipp-féle tanácsokkal. Látható, hogy a (normális) tudomány igazolta a több mint száz éves alapelveket.

  • Mindennapi ételünk - az életünk!   Az Amerikai Rákszövetség és a Nemzeti Rákkutató Intézet ajánlása, valamint a tudományos felmérések, vizsgálatok eredményei alapján:

  • Törekedjünk a változatos táplálkozásra, ami azt jelenti, hogy rengeteg étel, élelmiszer közül válogathatunk, nem lesz unalmas az étrend. De vannak olyanok, melyeknek a fogyasztása nincs kedvező hatással egészségi állapotunkra, így ezeket ritkán és kis mennyiségben ajánlott étrendbe illeszteni.

  • Csökkentsük a zsiradékbevitelt, különösen az állati eredetű zsiradékok nagy mennyiségű bevitelét.

  • Naponta legalább ötször együnk zöldség- és főzelékfélét, gyümölcsöt, lehetőség szerint nyersen, vagy minél kevesebb ideig süssük, főzzük. Ez azért fontos, mert így az értékes vitaminok, ásványi anyagok és a növényi hatóanyagok nem oldódnak ki, a hőérzékenyek pedig nem bomlanak le.

  • Kevesebb alkalommal fogyasszunk vörös húsokat, tehát marhát, sertést, juhot, kecskét, vadakat. Részesítsük előnyben a halakat és a szárnyasok húsát.

  • Lehetőleg minél több magas rost tartalmú élelmiszert, ételt fogyasszunk. Ilyenek: teljes kiőrlésű lisztekből készült kenyerek, péksütemények, pékáruk, búzakorpát, zabkorpát, gabonapelyheket tartalmazó ételeket, élelmiszereket. Zöldségeket, gyümölcsöket.

  • Törekedjünk az ideális testtömeg elérésére, illetve megtartására.

  • Ritkán fogyasszunk pácolt, sózott, füstölt, ételeket, élelmiszereket. Ne alkalmazzunk nagy mennyiségben és sokszor túl erős, csípős fűszereket.

  • Lehetőleg minél kevesebb konyhasót használjunk.

  • Mértékkel fogyasszunk édességet és a túl sok cukor használatát is kerüljük.

  • Sokat tehetünk egészségünkért, ha a dohányzást kerüljük, az alkohol- és kávéfogyasztást minimálisra csökkentjük.

A zöldség- és főzelékfélékről, gyümölcsökről érdemes kicsit részletesebben szót ejteni. Amikor azt halljuk, hogy naponta legalább ötször fogyasszunk zöldséget, gyümölcsöt ne engedjük el a fülünk mellett mondván, hogy megint egy újabb tanács, amit meg kéne fogadni. Vegyük komolyan, hiszen nem egy marketingfogásról van szó, hanem saját egészségünkről, amiről sokszor nem is veszünk tudomást, mert úgyis van, és csak akkor tudatosul bennünk, hogy vigyázni kéne rá, amikor baj van.

Előzzük meg a bajt, hiszen tudatos táplálkozással hihetetlenül sokat tehetünk azért, hogy ne kelljen szenvednünk, és ne kelljen gyógyszerre költeni rengeteg pénzt. A növények rengeteg olyan anyagot tartalmaznak, amelyek szerepet játszanak egészségünk fenntartásában, szervezetünk megfelelő működésében és némelyek képesek bizonyos mértékig gyógyítani is.

Azt bizonyára mindenki tudja, hogy vitaminok, ásványi anyagok ésnyomelemek találhatóak bennük, de ezeken az anyagokon kívül vannak olyan úgynevezett fitokemikáliák is előfordulnak bennük, melyek szintén kedvező hatással vannak szervezetünkre. A fitokemikália szó tulajdonképpen egy gyűjtőnév, hiszen mindenféle növényi hatóanyag ide tartozik.

Felesleges lenne most minden egyes vegyületet kirészletezni, hiszen nem mindenkit érdekel a dolog kémiai része, elég, ha megértjük, hogy milyen hatást fejtenek ki az emberi szervezetre és, hogy melyek azok a zöldségek gyümölcsök, melyekben nagyobb mennyiségben fordulnak elő. Az antioxidánsok szerepe, hogy a sejtjeinket megvédjék a szabadgyököktől, melyek károsíthatják a sejteket.

Az antioxidánsok az antikarcinogén, vagyis rákellenes hatású anyagok közé tartoznak. Antioxidánsok az E-vitamin, A-vitamin és előnyagai (karotinoidok), E-vitamin, C-vitamin, különböző növényi színanyagok. A vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek szerepet játszanak egészségünk fenntartásában oly módon, hogy egyrészt enzimek alkotórészei, részt vesznek az anyagcsere folyamatoktól kezdve a véralvadásig rengeteg folyamatban, és hiányuk nemcsak hiányállapothoz, hanem végső soron halálhoz is vezethet (pl. a kálium nem megfelelő mennyisége, illetve aránya a vérben, sejtekben szívmegállást is okozhat).

A hiányállapot következménye lehet a legyengült immunrendszer, amiből pedig az következik, hogy kevésbé tudja testünk felvenni a harcot a rákos sejtekkel. Ugyanis rákos sejtek mondhatni gyakran keletkeznek, de az erős immunrendszer és az egészséges szervezet nem engedi őket elszaporodni, így nem tud daganat kialakulni.

Mindezekből következik, hogy táplálkozásunkon keresztül rengeteget tehetünk azért, hogy elkerüljük a különböző daganatok kialakulását, vagy legalább az esélyét csökkentsük, de ha már valakinél kialakult a tumor, akkor is sokat javíthat állapotán, segíthet szervezetének felvenni a harcot. Molnár Mariann - diétás tanácsadó

 

 


Asztali nézet